Substancja czynna Ibuprofen 5%
Potrójne działanie: Przeciwbólowe, Przeciwzapalne, Przeciwobrzękowe.
Błyskawicznie się wchłania
Na bóle mięśni i stawów
Działa już Od pierwszego zastosowania
Natychmiast chłodzi bolące miejsce
Bezbarwny, niebrudzący zel

Kiedy stosować Ibuprom® Sport żel

Ibuprom® Sport żel to lek o potrójnym działaniu do stosowania miejscowego,
 który szybko zwalcza różne bóle układu ruchu, redukuje stan zapalny i obrzęk.
Ibuprom® Sport żel szybko zwalcza nawet te bóle,
które wynikają z urazów sportowych.

  1. Stłuczenia
  2. Bóle stawów
  3. Bolesna sztywność barku
  4. Bóle pourazowe, w tym związane
    z uprawianiem sportu
  5. Bóle powypadkowe
  6. Bóle okolicy lędźwiowej
  7. Bóle mięśni
  8. Skręcenia

Czas od zastosowania miejscowo ibuprofenu
w formie żelu do uzyskania redukcji bólu

Ibuprofen stosowany miejscowo na skórę działa już po pierwszym zastosowaniu.
Petersen-Braun M, Wegener T. (2013) Topical gel formulation of ibuprofen in the treatment of acute and chronicjoint and soft tissue pain.
Results of a non-interventional observational trial. MMW Fortschr Med. 21;155 Suppl 1:32-9

Jak stosować Ibuprom® Sport żel

14+

Stosować u osób powyżej
14. roku życia

Należy przestrzegać co najmniej 3- godzinnego
odstępu między kolejnymi dawkami

Jeśli lekarz nie zalecił innego stosowania,
wciera się w skórę pasek żelu o długości 4 do 10 cm

NIE NALEŻY ZWIĘKSZAĆ ZALECANEJ DAWKI.

W sprzedaży dostępne są opakowania


Ibuprom® Sport żel

 

Ibuprofen 50 mg/g, żel

 

Wskazania do stosowania: miejscowe leczenie bólów mięśni; leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa; leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych); leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Występowanie w wywiadzie pokrzywki, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, astmy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

 

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.