Nie ma silniejszej i szybszej kapsułki Ibuprom® na ból.
Ibuprom® Max Sprint wchłania się prawie 3 x
szybciej ** niż tabletka i uderza w ból już po 15 minutach.
* Na podstawie raportu PEX dla USP Zdrowie 06.2017
** Badanie porównujące bezpośrednio kapsułkę z ibuprofenem
400 mg z tabletkami 2 x 200 mg wykazało, że maksymalne stężenie w
osoczu było osiągane po 32,5 min w przypadku kapsułek i po 90 min w
przypadku tabletek (Ibuprom Max Sprint; Charakterystyka Produktu
Leczniczego).
Ibuprom Max Sprint
Ibuprofenum 400 mg, kapsułki, miękkie
Wskazania do stosowania: bóle różnego pochodzenia o
nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (m.in.
ból napięciowy), migrena z aurą lub bez aury (objawy takie
jak: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk),
bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe,
bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m.
in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób
zakaźnych).
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną
lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
(wymienionych w punkcie 6). U osób, u których po
przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych
leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości
objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
Jeśli u pacjenta występują następujące schorzenia: o choroba
wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub przebyta, krwawienie
lub perforacja (w tym występujące po zastosowaniu niesteroidowych
leków przeciwzapalnych), ciężka niewydolność wątroby, ciężka
niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, o skaza
krwotoczna. W trakcie leczenia innymi niesteroidowymi lekami
przeciwzapalnymi, w tym lekami z grupy zwanej inhibitorami COX-2. W
III trymestrze ciąży.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.