• Ibuprom® ULTRAMAX

    IBUPROM® ULTRAMAX to jedyna najsilniejsza tabletka* na ostre bóle dostępna bez recepty

    1 tabletka zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę leku (600 mg ibuprofenu), która usuwa ostry ból

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów
wprowadzamy lek w najwyższej dawce

600 mg

POTRZEBA

400 mg
200 mg

NOWY WYMIAR SIŁY

1 tabletka zawiera maksymalną dawkę leku (600 mg ibuprofenu) dostępną bez recepty

Ibuprofenum

Uderzeniowa dawka substancji czynnej

Nie przekraczać 2 tabletek na dobę

6 tabletek
200 mg
3 tabletki
400 mg
2 tabletki
600 mg

Kiedy stosować Ibuprom® ULTRAMAX

Wskazaniem do stosowania leku są ostre, umiarkowane
bóle różnego pochodzenia, takie jak:

  • Bóle głowy
  • Migreny
  • Bóle zębów
  • Bóle pleców
  • Bolesne miesiączkowanie
  • Nerwobóle
  • Bóle mięśniowe
  • Bóle kostne
  • Bóle stawowe
  • Bóle pourazowe
  • Bóle pooperacyjne
  1. Migreny
  2. Bóle głowy
  3. Bóle pleców
  4. Bóle zębów
  5. Nerwobóle
  6. Bóle mięśniowe
  7. Bolesne miesiączkowanie
  8. Bóle pourazowe
  9. Bóle pooperacyjne
  10. Bóle kostne
  11. Bóle stawowe

Jak stosować Ibuprom® ULTRAMAX ?

18+

Stosowanie jest przeciwskazane u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat

!

Produkt leczniczy Ibuprom® ULTRAMAX należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent nie odczuje poprawy po zastosowaniu ibuprofenu w dawce 400 mg (maksymalnie 1200 mg ibuprofenu/dobę)

Należy przestrzegać odstępu trwającego 6 – 8 godzin między kolejnymi dawkami

Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Tabletek nie należy rozgryzać.

W sprzedaży dostępne są opakowania


Zobacz opinie o produkcie

* Zawiera najsilniejszą dawkę ibuprofenu (600 mg) wśród leków z ibuprofenem dostępnych bez recepty w postaci tabletki

 

IBUPROM ULTRAMAX

Ibuprofen (Ibuprofenum) 600 mg, tabletki powlekane

Wskazania do stosowania: doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne (w tym także bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie. 

 

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, reakcje nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, astma oskrzelowa, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z zastosowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w wywiadzie, ciężka niewydolność serca (klasa IV według NYHA), ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek, niewyjaśnione zaburzenia krwiotworzenia, krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja w następstwie przyjmowania NLPZ w wywiadzie, czynna lub w wywiadzie nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub krwotoki z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa oddzielne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), ciężkie odwodnienie (wywołane przez wymioty, biegunkę lub przyjmowanie niewystarczających ilości płynów), ostatni trymestr ciąży, dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

 

 

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia,  Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacja USP Zdrowie w sprawie ibuprofenu w kontekście COVID-19

W nawiązaniu do pojawiających się w mediach doniesień, dotyczących rzekomego wpływu przyjmowania substancji leczniczej ibuprofen znajdującej się w grupie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), na pogorszenie przebiegu choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2, informujemy, że Europejska Agencja Leków podaje, że w chwili obecnej brak jest naukowych dowodów potwierdzających związek pomiędzy ibuprofenem a pogorszeniem przebiegu choroby COVID-19. Na podstawie dostępnych danych nie ma powodu, aby pacjenci przyjmujący ibuprofen przerywali leczenie. Taka informacja została również opublikowana przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na stronie http://urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urz%C4%99du-z-dnia-18-marca-2020-r-w-sprawie-komunikatu-europejskiej-agencji-ds-lek%C3%B3w

Informacja USP Zdrowie w sprawie ibuprofenu w kontekście COVID-19