• Ibuprom® ZATOKI

    Ibuprom Zatoki to lek, który ma dwa działania - zwalcza ból zatok i jednocześnie udrażnia zatoki dzięki połączeniu dwóch składników.

Ibuprom Zatoki to specjalistyczny lek o podwójnym składzie

1

Ibuprofen

  • Usuwa ból
  • Zwalcza stan zapalny
2

Pseudoefedryna

  • Udrożnia zatoki przynosowe
  • Ułatwia usuwanie wydzieliny
    z nosa i zatok

Jak stosować Ibuprom ZATOKI?

12+

Stosować tylko u osób powyżej
12. roku życia

Należy przestrzegać co najmniej 4- godzinnego
odstępu między kolejnymi dawkami

Nie wolno przyjmować leku przez okres
ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Tabletek nie należy rozgryzać.

W sprzedaży dostępne są opakowania


* Na podstawie raportu PEX dla USP Zdrowie 06.2017

 

Ibuprom Zatoki

 

Ibuprofenum 200 mg + Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg, tabletki powlekane

Wskazania do stosowania: w celu złagodzenia objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe. Doraźne leczenie objawów zapalenia zatok, takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegających z bólem, będących konsekwencją powikłań przeziębienia, grypy lub alergicznego nieżytu nosa.

 

Przeciwwskazania: jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w ciąży i w okresie karmienia piersią; u pacjentów ze skazą krwotoczną; u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową; u pacjentów z nadczynnością tarczycy; u pacjentów z cukrzycą; u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem; u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego; u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.