• IBUPROM ZATOKI SPRINT

    Połączenie dwóch aktywnych składników - ibuprofenu i pseudoefedryny w nowoczesnej kapsułce. Usuwa ból i udrożnia zatkane zatoki.

IBUPROM ZATOKI SPRINT
to specjalistyczny lek o podwójnym składzie

1

Ibuprofen w dawce 200 mg

  • Usuwa ból
  • Zwalcza stan zapalny
2

Pseudoefedryna w dawce 30 mg

  • Udrożnia nos i zatoki
  • Zmniejsza ucisk i uczucie
    zatkania nosa i zatok

Jak stosować Ibuprom ZATOKI SPRINT?

12+

Stosować tylko u osób powyżej
12. roku życia

Należy przestrzegać co najmniej 4- godzinnego
odstępu między kolejnymi dawkami

Nie wolno przyjmować leku przez okres
ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Tabletek nie należy rozgryzać.

W sprzedaży dostępne są opakowania


Zobacz opinie o produkcie

Regulamin Serwisu

Polityka prywatności Serwisu

Regulamin korzystania z Serwisów Społecznościowych

Polityka prywatności Serwisów Społecznościowych


Ibuprom Zatoki Sprint

 

Ibuprofenum 200 mg + Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg, kapsułki miękkie

Wskazania do stosowania: w celu złagodzenia objawów związanych z przekrwieniem błony śluzowej nosa lub zatokowym bólem głowy, gorączką oraz bólem stawów i mięśni związanym z przeziębieniem i grypą. Lek ten zawiera ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Kapsułki zawierają również pseudoefedryny chlorowodorek, substancję ułatwiającą oddychanie, która pomaga oczyścić przewód nosowy oraz zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek ten należy stosować jedynie, jeśli występuje zablokowanie nosa wraz z bólem głowy, bólem i (lub) gorączką jednocześnie. Nie należy go stosować, jeśli występuje tylko jeden z wymienionych objawów.

 

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Ibuprom Zatoki Sprint: jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub w przeszłości występowały wysypki skórne, pokrzywka, świąd, trudności z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, obrzęk ust, twarzy, warg lub języka podczas stosowania tych leków lub jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma czynną lub przebytą chorobę wrzodową żołądka, krwawienie z żołądka lub perforację w wywiadzie; jeśli pacjent ma cukrzycę, rozrost gruczołu krokowego, chorobę tarczycy, jaskrę lub guz chromochłonny (guz nadnercza); jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek (niewydolność nerek), ciężka choroba wątroby, choroby serca, ciężka niewydolność serca, wysokie ciśnienie krwi lub zaburzenia krążenia; jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w leczeniu depresji zwane inhibitorami oksydazy monoaminowej lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (lub jeśli zażywał je w ciągu ostatnich 14 dni); jeśli u pacjenta występują inne problemy z krwawieniem; •jeśli pacjent miał w przeszłości udar; jeśli pacjent przyjmuje inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwbólowe lub inne leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa stosowane doustnie; u dzieci w wieku poniżej 12 lat; podczas ciąży lub karmienia piersią; jeśli u pacjenta stwierdzono dziedziczną nietolerancję fruktozy.


Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.