Strona główna

Różnice w odczuwaniu bólu pomiędzy kobietami a mężczyznami

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kto jest bardziej odporny na ból: kobiety czy mężczyźni. Uważa się, że to kobiety są w stanie wytrzymać silniejsze bóle takie jak bóle porodowe. Czy rzeczywiście jest tak, że płeć piękna ma większą odporność na ból?

Dlaczego odczuwamy ból?

Odczuwanie bólu jest subiektywne – to, co dla jednej osoby może być bólem o umiarkowanym nasileniu, dla innej osoby może być bólem nie do zniesienia. Niewielki odsetek ludzi nie odczuwa bólu wcale.

Inny sposób odczuwania bólu

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która płeć jest odporniejsza na ból. Badania pokazują za to, że kobiety i mężczyźni mogą odczuwać ból inaczej. Naukowcy prowadzą liczne badania, aby określić, czy ból ma związek z płcią i w jaki sposób można by wykorzystać tę wiedzę przy zwalczaniu bólu. Badania naukowców z University of Cambridge pokazują, że kobiety mają niższy próg bólu, ale lepiej go znoszą, zaś mężczyźni mają wyższy próg bólu, jednak znoszą go gorzej.

Skuteczny sposób na ból

Ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego warto mieć pod ręką Ibuprom, który szybko zwalczy uciążliwy ból. Lek ten jest łatwo dostępny, znajdziesz go nie tylko w aptekach, lecz także w sklepach ogólnospożywczych czy na stacjach benzynowych. Możesz wybrać lek w formie tradycyjnych tabletek lub w formie miękkich kapsułek.

Dowiedz się więcej o skutecznej walce z bólem

Przejdź do Hello Zdrowie