• Ibuprom® ZATOKI TABS

    Połączenie dwóch substancji czynnych: ibuprofenu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz fenylefryny udrożniającej nos sprawia, że Ibuprom Zatoki Tabs to idealny, specjalistyczny lek na ból i niedrożnosć zatok.

Działanie ibupromu zatoki tabs

1
Usuwa ból
i ucisk zatok
2
Udrożnia
zatkane nos i zatoki

Dlaczego Ibuprom Zatoki Tabs jest tak skuteczny?

Ibuprom Zatoki Tabs to połączenie dwóch sprawdzonych substancji czynnych.
Działa już po 30 minutach.
1

Ibuprofen

  • Szybko usuwa ból
  • Działa przeciwzapalnie
  • Jedna dawka zawiera
    maksymalną dawkę ibuprofenu
2

Fenylefryna

  • Udrożnia nos
  • Usuwa uczucie ucisku
  • Jedna dawka zawiera
    maksymalną dawkę fenylefryny

Jak stosować Ibuprom Zatoki Tabs?

12+

Stosować tylko u osób powyżej
12. roku życia

Należy przestrzegać co najmniej 4- godzinnego
odstępu między kolejnymi dawkami

Nie wolno przyjmować leku przez okres
ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Kapsułek nie należy rozgryzać.

W sprzedaży dostępne są opakowania


Ibuprom Zatoki Tabs

 

Ibuprofen 200 mg, fenylefryny chlorowodorek 6,1 mg; tabletki drażowane

 

Wskazania do stosowania: stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia

 

Przeciwwskazania: Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen, fenylefryny chlorowodorek lub którąkolwiek substancję pomocniczą; u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej, kataru, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki; przyjmujących leki z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz depresji) i w okresie do 14 dni od zaprzestania ich stosowania; z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub z krwawieniem z przewodu pokarmowego; z przebytym w przeszłości, po zastosowaniu NLPZ, krwawieniem z przewodu pokarmowego lub perforacją; z krwawieniem wewnątrzczaszkowym lub innym rodzajem krwawienia; z ciężką niewydolnością wątroby, z ciężką niewydolnością nerek lub z ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA); z chorobą wieńcową; z nadciśnieniem tętniczym; z niewyjaśnionymi zaburzeniami hematologicznymi; ze skazą krwotoczną; z cukrzycą; z guzem chromochłonnym nadnerczy; z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania; z nadczynnością tarczycy; z rozrostem gruczołu krokowego. Produktu leczniczego nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Produktu leczniczego nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.