Strona główna

Nagły ból – jak sobie z nim poradzić?

Nagły ból to wystąpienie dolegliwości bólowych, które nie jest związane z doznanym urazem i pojawia się w sposób nieprzewidziany przy wykonywaniu codziennych czynności. Jak więc postępować, gdy nagle zaatakuje nas ból?

Sięgnij po lek przeciwbólowy

Kiedy ból pojawia się nagle, warto sięgnąć po sprawdzony lek przeciwbólowy, który szybko usunie niechcianą dolegliwość. Aby środek zaczął działać jak najszybciej, warto wybrać lek w formie miękkiej kapsułki, taki jak na przykład Ibuprom Sprint Caps. Ibuprofen zawarty w leku działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, szybko likwidując bóle. Jeżeli potrzebujesz leku o maksymalnej sile, który szybko usunie ból, na przykład migrenowy, wybierz Ibuprom Max Sprint, zawierający maksymalną jednorazową dawkę ibuprofenu. Zaczyna on działać nawet do trzech razy szybciej niż lek w formie tradycyjnej tabletki.

Nagły ból może być groźny

Jeżeli nagły ból jest silny lub nie ustępuje po zażyciu środka przeciwbólowego, należy skonsultować się z lekarzem. Nagły i silny ból, o nasileniu dotąd nieodczuwanym, jest sygnałem, że jak najszybciej powinniśmy się udać do lekarza. W przypadku częstego pojawiania się bólów warto znaleźć ich przyczynę i ją wyeliminować.

Dowiedz się więcej o skutecznej walce z bólem

Przejdź do Hello Zdrowie