Strona główna

Jak szybko pokonać ból?

Ból może być sygnałem, że w naszym organizmie coś się dzieje – może to być stan zapalny, uraz czy choroba, jednak etiologia niektórych dolegliwości bólowych nie jest do końca wyjaśniona. Kiedy coś nas boli, chcemy szybko pokonać ból, aby funkcjonować normalnie. Choć przyczyny bólu mogą być różnorodne, to jednak warto mieć pod ręką sprawdzony lek, który zwalczy bóle różnego pochodzenia.

Sprawdzone sposoby na ból

Wśród leków przeciwbólowych możemy wybierać preparaty zawierające różne substancje czynne, na przykład paracetamol czy ibuprofen. Ten drugi zalicza się do grupy NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zwalcza ból na dwa sposoby: w miejscu odczuwania bólu, a także działa w centralnym układzie nerwowym. Warto pamiętać o tym, że na szybkość działania ma wpływ wiele czynników, między innymi sposób podania, postać leku, a także wielkość dawki. Warto więc wybierać leki, które szybko docierają w miejsce bólu, takie jak na przykład Ibuprom Max Sprint, który uwalnia maksymalną siłę substancji czynnej prawie trzy razy szybciej” według charakterystyki produktu leczniczego.

Czynniki wpływające na szybkość działania leku

Jak wspomniano na szybkość działania leku ma wpływ między innymi postać leku. W przypadku Ibuprom Max Sprint lek ma formę miękkiej kapsułki zawierającej substancję czynną w postaci roztworu gotowego do wchłonięcia do krwiobiegu. , Dzięki temu ibuprofen szybciej osiąga maksymalne stężenie we krwi w porównaniu do podania tej samej dawki w formie tradycyjnych, drażowanych tabletek. Warto także zwrócić uwagę na to, czy lek powinien być przyjmowany podczas posiłku, czy też po jego zakończeniu, bo to również może wpływać na wchłanianie się substancji czynnej. Ważne jest, by postępować zgodnie z informacjami odnośnie zażywania, które zawarte są w ulotce leku.

Przyjmując różne leki przeciwbólowe, należy zapoznać się z ich składem, bowiem może się okazać, że przyjmujemy produkty, które zawierają tę samą substancję czynną, co może doprowadzić do jej przedawkowania i przykrych konsekwencji. Należy również przestrzegać informacji zawartych w ulotce dołączonej do leku, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli jednak ból narasta bądź nie ustępuje pomimo przyjmowania leków dostępnych bez recepty, wówczas konieczna będzie wizyta u lekarza, bowiem może to być sygnał poważnej choroby.

Dowiedz się więcej o skutecznej walce z bólem

Przejdź do Hello Zdrowie