Strona główna

Dlaczego warto wybrać środek przeciwbólowy w żelu?

Kiedy odczuwamy ból, zwykle sięgamy po środek przeciwbólowy, stosowany doustnie. Tymczasem w przypadku niektórych dolegliwości lepszym rozwiązaniem będzie lek przeciwbólowy w żelu. W jakich sytuacjach warto go stosować?

Kiedy wybrać żel zamiast tabletki?

Żel przeciwbólowy, taki jak Ibuprom Żel, zawiera tę samą substancję czynną jak tabletki Ibuprom. Substancja ta to ibuprofen, będący niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Dzięki swoim właściwościom ibuprofen aplikowany w postaci żelu nie tylko zwalcza ból, lecz także hamuje rozwój stanu zapalnego bezpośrednio w miejscu powstania bólu i zmniejsza obrzęk. Lek przeciwbólowy w żelu znajduje zastosowanie w przypadku kontuzji, takich jak na przykład skręcenia i stłuczenia czy bóle powypadkowe. Stosować go mogą również osoby cierpiące na bóle mięśniowe oraz reumatyczne bóle stawów.

Dla kogo Ibuprom żel?

Żel przeciwbólowy jest dedykowany zwłaszcza osobom aktywnym, które uprawiają różne dyscypliny sportu, owocujące kontuzjami. Dzięki nowoczesnej, hydrożelowej formie szybko się wchłania i skutecznie zwalcza ból, bezpośrednio w miejscu jego powstania. Wskazany jest także dla osób cierpiących na ból stawów.

Jak stosować żel przeciwbólowy?

Ibuprom żel należy zaaplikować bezpośrednio na bolące miejsce. Pasek żelu o długości od 4 do 10 cm wsmarowujemy w skórę. Żelu nie wolno stosować na uszkodzoną skórę (na przykład jeżeli znajdują się na niej rany), a także na błony śluzowe czy okolice oczu. Środek należy stosować 3 – 4 razy dziennie, pamiętając o minimum czterech godzinach odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami leku. W przypadku zauważenia niepożądanego odczynu na skórze, takiego jak pokrzywka, odczucie pieczenia czy zaczerwienienie, należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o skutecznej walce z bólem

Przejdź do Hello Zdrowie